
In de stijlkamer op de eerste verdieping van het Hofkeshuis is een wandschildering op linnen uit 1778 te vinden, een zogeheten grisaille. De schildering verbeeldt de intocht van de Romeinse veldheer Quintus Fabius Maximus Cunctator in Rome rond 220 voor Christus.
Egbert Hofkes werd in 1775 eigenaar van dit pand en hij liet de grisaille aanbrengen in de ontvangkamer op de verdieping. Het fijne linnen heeft Hofkes waarschijnlijk zelf geleverd, hij was namelijk linnenfabrikeur.
Omdat de kwaliteit van de wandschildering in de loop der jaren achteruit is gegaan, laat de gemeente die restaureren. De verdiepingsvloer verkeert in zo slechte staat dat bezoekers de grisaille niet kunnen bewonderen. Maar samen met stichting Het Hofkeshuis, het Stedelijk Museum Almelo en de gemeente Almelo proberen we wel om op Open Monumentendag een tipje van de sluier op te lichten die over de grisaille hangt, zodat Almeloërs toch iets van dit wonderbaarlijke erfgoed kunnen zien. Houd daarvoor onze website in de gaten.
De benedenverdieping is op 12 september wel open en stichting Het Hofkeshuis en het Stedelijk Museum hebben samen een expositie over de grisaille en het Hofkeshuis verzorgd die dan te zien is.