Monument

H. Barbara Kerk

Za
Beklim de toren van de Barbarakerk!

Adres

Stationsweg 36, Bunnik

In het kort

  • Kerk bezichtigen op zaterdag 13 september vanaf 11 tot 17 uur
  • U kunt de kerk bezichtigen en de toren beklimmen. En als het weer het toelaat heeft u dan een prachtig uitzicht over Bunnik.
  • Gedurende de dag zal er orgelspel te horen zijn, en rond 15 uur treedt de zanggroep Vocality op.

Openingstijden

za 12 sep. 11:00 - 17:00

Achtergrondinformatie uitklap icoon

De Sint-Barbarakerk is een belangrijk onderdeel van de cultuur en geschiedenis van Bunnik en biedt een fascinerende visuele en architectonische ervaring. De kerk is gebouwd in 1939-1940 naar een ontwerp van Alphons Boosten. De kerk staat bekend om haar bouwstijl die eigenschappen van de Delftse School vertoont, waarbij eenvoud en een goede harmonie tussen massa, ruimte en lichtval vooropstaat. De architect combineerde deze stijl met invloeden uit het expressionisme. Inspiratie is daarbij ontleend aan de Romaanse bouwstijl. Deze bouwstijl wordt gekenmerkt door massieve sobere bouw met kleine rondboog vensters en zware pilaren. Daarnaast zijn kenmerkend de grote schuine dakvlakken en het gebruik van traditionele bouwmaterialen zoals baksteen. De kerk heeft een 37 meter hoge toren en is een rijksmonument. Het interieur bevat onder andere het altaar en het altaarkruis, ontworpen door de Utrechtse edelsmid Jan Eloy Brom, en de muurschildering in de apsis, vervaardigd door de schilder Charles Eyck. De glas-in-loodramen zijn van Wim van Woerkom, en er zijn ook ramen van Gunhild Kristensen van gekapt glas. In september 1963 is het huidige orgel in gebruik genomen. Het orgel is gebouwd door Flentrop.

In 1940 is de huidige Barbarakerk ingewijd. Aanvankelijk stond het oude orgel van de afgebroken Dominicuskerk van Utrecht erin, maar deze werd steeds slechter. De huidige kerk werd gebouwd ter vervanging van de oude Rooms Katholieke kerk uit ongeveer 1718, die stond op de Bloemerwaard.

Deel dit monument

Adres

Stationsweg 36, Bunnik

In het kort

  • Kerk bezichtigen op zaterdag 13 september vanaf 11 tot 17 uur
  • U kunt de kerk bezichtigen en de toren beklimmen. En als het weer het toelaat heeft u dan een prachtig uitzicht over Bunnik.
  • Gedurende de dag zal er orgelspel te horen zijn, en rond 15 uur treedt de zanggroep Vocality op.

Openingstijden

za 12 sep. 11:00 - 17:00

Achtergrondinformatie

Type monument:
Religieus erfgoed
Oorspronkelijke functie:
Kerk
Architect:
Alphons Boosten
Bouwperiode:
1939-1940
Huidige functie:
RK Kerk
Monument status:
Rijksmonument
bekijk alle monumenten in
Bunnik