De Haagse Toren
Torenstraat 1, bij de rode deuren aan de voet van de toren
Voor veel Hagenezen geeft het aanzicht van De Haagse Toren een vertrouwd gevoel van thuiskomen. De middeleeuwse toren bij de Grote Kerk staat letterlijk en figuurlijk in het hart van de Haagse binnenstad en speelt nog altijd een centrale rol in Den Haag.
De toren had een duidelijke veiligheidsfunctie, zeker omdat Den Haag geen vestingwerken bezat. Vanaf de toren kon men gevaren tijdig signaleren. Ook diende de toren als brandwachtpost. Torenwachters waakten ’s nachts over de stad om alarm te slaan bij brand. Om het half uur dienden zij ‘hoog van de toren te blazen’, als teken dat zij niet in slaap waren gevallen.
Open Monumentendag biedt u een unieke gelegenheid deze iconische toren te beklimmen
Ontdek de verhalen van de toren, zie de mechanieken aan het werk, en geniet na 288 traptreden klimmen, van een geweldig uitzicht over de stad, de zee. Een Haags hoogtepunt dat je niet mag missen!
OMD 2026: Zaterdag & Zondag/ Saturday & Sunday 13:00, 14:00, 15:00 en 16:00 uur
Adres /Address: Torenstraat 1, bij de rode deuren aan de voet van de toren
Duur/ duration: 60 min
Aantal/ number: maximaal 16 deelnemers / a maximum of 16 participants
Ticket: €7,00
Reserveren /Reservation: via Dagje Den Haag | Uitjes, Tours & Activiteiten
Beklimming van De Haagse Toren voor een volwassene €7,00 (ruim 25% korting) tijdens de Open Monumentendagen. Tickets kunnen gekocht worden via Dagje Den Haag | Uitjes, Tours & Activiteiten voor de tours van zaterdag/ zondag 12 en 13 september 2026 om 13:00, 14:00, 15:00 of 16:00 uur op = op