De Stichting Open Monumentendag Gemeente Alphen aan den Rijn organiseert in 2025 weer een Open Monumentendag. Tevens is het dan Nationale Orgeldag waarbij interessante orgels in alle kernen te zien, te beluisteren en vaak zelf te bespelen zijn.
Samen met de monumenteneigenaren, erfgoedinstanties en alle onmisbare vrijwilligers houden we het weekend van 12 september gereserveerd!
lees minder
De Stichting Open Monumentendag Gemeente Alphen aan den Rijn bestaat uit een bestuur van 7 personen, elk als vertegenwoordiger van een kern van deze gemeente en met een specifieke funktie. Deze kernen zijn:
Aarlanderveen, Alphen aan den Rijn, Benthuizen, Boskoop, Hazerswoude-Dorp/Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk aan den Rijn en Zwammerdam.
Elke maand komt het bestuur bij elkaar in het Gemeentehuis van Alphen aan den Rijn. Naast het organiseren van de Open Monumentendag, Nationale Orgeldag en Open Monumenten Klassendag, brengt de Stichting ook het behoud van de rijks- en gemeentelijke monumenten onder de aandacht van de bewoners zodat er meer kennis over en interesse voor de monumenten binnen de gemeente gekweekt kan worden. Wij zoeken derhalve ook allerlei samenwerkingsverbanden en zijn aanwezig bij de bijeenkomsten van de Erfgoedcommissie.
De Stichting Open Monumentendag Gemeente Alphen aan den Rijn is actief in de kernen: Alphen aan den Rijn, Aarlanderveen, Benthuizen, Boskoop, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk aan den Rijn en Zwammerdam.