Tijdens Open Monumentendag op 12 september 2026 staan in Voorne aan Zee zowel de veerkracht als de kwetsbaarheid van onze monumenten centraal. Ongeveer 50 monumenten in Brielle, Rockanje, Oostvoorne, Zwartewaal, Nieuwenhoorn, Oudenhoorn en Hellevoetsluis openen hun deuren (en poorten). Van vestingwerken tot kerkjes, van woonhuizen tot molens – elk monument heeft zijn eigen verhaal. Vrijwilligers, gebruikers en eigenaren staan klaar om die verhalen te vertellen. Daarnaast zijn er optredens, kinderactiviteiten en routes voor wie wandelend of fietsend in het verleden wil duiken. Vrijwel alle monumenten zijn gratis toegankelijk.
De officiële opening van Open Monumentendag Voorne aan Zee vindt plaats in het monumentale droogdok Jan Blanken van Hellevoetsluis.
Om je op weg te helpen, hebben we de monumenten dit jaar ingedeeld in de volgende thema’s:
KWETSBAAR: gebouwen vol verhalen voor de historische fijnproever.
VOELBAAR: gebouwen die het podium vormen voor muziek, zang, dans, theater en dialoog.
MAAKBAAR: gebouwen die geschikt zijn voor het hele gezin, vaak met leuke activiteiten.
Sommige gebouwen lenen zich voor meerdere thema’s, maar altijd gaat het om monumenten die zowel veerkrachtig als kwetsbaar zijn.
lees minderBrielle, Rockanje, Hellevoetsluis, Westvoorne, Oostvoorne