Wat ontdekt de kunstenaar tussen de struiken en de vreemde vogels van Vogeleiland? Welke nieuwe mogelijkheden liggen er verscholen voorbij de gebaande paden en kronkelende trappen?
Eiland Van…
Locatie: Vogeleiland, Stationsstraat 2
Zaterdag en zondag
OVER EILAND VAN…
Kunstenaar Niels Albers maakt een installatie op het Vogeleiland. Het Vogeleiland is een eiland in de stad, een eiland ontwikkeld op een voormalige ravelijn. Niels Albers gaat met zijn installatie in op de geschiedenis van het eiland met alle kenmerkende details; de vogels, paden, bruggen en misbaksels.
Tijdens Open Monumentendag wandel je met een gids langs de verschillende onderdelen van zijn installatie en hoor je over meer over de totstandkoming van het werk.
Voor de jonge bezoekers
Niels Albers gebruikt elementen van origami in zijn installatie. Kun jij de vouwsels terugvinden op het eiland? En vouw je zelf mee?
Afbeeldingen op deze pagina zijn van eerder werk:
Niels Albers, Wings, Manifesta, 2024
Niels Albers, Art-i-choke, 2025