


De kinderboerderij viert op 12 en 13 september de Levend Erfgoed Dagen met extra aandacht voor zeldzame Nederlandse boerderijdierrassen Op de kinderboerderij leven 40 verschillende diersoorten: vogels, pluimvee, hoef- en knaagdieren. Sommige van deze dieren zijn oude, zeldzame Nederlandse boerderijdierrassen, zoals de Lakenvelder koeien en kippen, de Blauwe Texelaar, de Toggenburger en de Hollandse Kwaker. Ze zijn allemaal van dichtbij te bewonderen.
Speciaal voor kinderen
De boerderij wordt feestelijk aangekleed. In een fotohoekje kun je je verkleden in boerenstijl. Stuur je foto naar [email protected]: de mooiste foto krijgt en een Levend Erfgoed ganzenbord spel. Je kunt een oefenkoe melken, hoefijzergooien en ezeltje prikken. Doe de speurtocht of speel het Levend erfgoed memoryspel of een kleurplaat inkleuren in de stal.
Maak een vorstelijk ritje in een grote huifkar
Voortgetrokken door imposante Belgische trekpaarden met prachtig pronktuig vol koperwerk, kwasten en schellen.
Let op: alleen op zondagmorgen 13 september 10.00-11.00 uur
Kinderboerderij De Hazewinkel viert de Levend Erfgoed Dagen in 2026 in het teken van Levend erfgoed in gevaar. Dit sluit perfect aan op het thema Veerkrachtig erfgoed van de Open Monumentendagen.
Dat levend erfgoed bescherming en aandacht nodig heeft, blijkt helaas uit de cijfers. Zoals bijvoorbeeld Lakenvelder kippen, waarvan er nog maar zo’n 200 in Nederland leven. De bouw van de Lakenvelder lijkt op die van hoenders die eeuwen geleden al in Nederland leefden. De nieuwe rassenlijst (2025) van het Centrum Genetische Bronnen Nederland (CGN) laat zien dat meer dan 75% van de Nederlandse landbouwhuisdierrassen een kritieke of bedreigde status heeft.