Aan de Hulleweg in Doetinchem ligt het voormalige Pompstation De Pol, een bijzonder voorbeeld van industrieel erfgoed uit de jaren dertig. Het pompstation werd gebouwd voor de winning en zuivering van grondwater en speelde jarenlang een belangrijke rol in de drinkwatervoorziening van Doetinchem en omgeving.
Het gebouw is bijzonder omdat verschillende onderdelen van het proces van waterwinning en -zuivering hier samenkwamen. Hierdoor is nog altijd iets te herkennen van de oorspronkelijke functie van het complex. Het voormalige pompstation heeft inmiddels de status van gemeentelijk monument.
Na het beëindigen van de waterwinning kreeg De Pol een nieuwe bestemming. Het historische complex is zorgvuldig herontwikkeld voor wonen en recreatief verblijf. Zo heeft ook het voormalige transformatorhuisje een nieuw leven gekregen