Verhalen op de Pont
In het jubileumjaar van 150 jaar Noordzeekanaal brengt Stichting Oer-IJ de geschiedenis terug naar het water.
Het kanaal wordt vaak gezien als een belangrijke vaarroute, maar het is ook een plek die mensen met elkaar verbindt. Al ver vóór de aanleg van het Noordzeekanaal maakte dit gebied deel uit van het Oer-IJ, het eeuwenoude watersysteem waaraan de stichting haar naam ontleent.
Op vier zondagen in september komt die geschiedenis tot leven tijdens een bijzondere overtocht. Terwijl de pont overvaart, vertelt een verhalenverteller in ongeveer drie minuten een spannend verhaal dat zich ooit in deze omgeving afspeelde. Zo wordt een gewone overtocht een korte reis door de tijd.
Pont Buitenhuizen
6 en 20 september 2026, tussen 11.00 en 15.00 uur
Luister naar het verhaal over de Geuzen en hun strijd tegen de Spanjaarden.
Pont Velsen
13 en 27 september 2026, tussen 11.00 en 15.00 uur
Ontdek het verhaal van de strijd tussen de Friezen en de Romeinen.
Op de pontpleinen zijn bovendien kleine informatiepunten ingericht waar bezoekers meer kunnen lezen over het Oer-IJ, het Noordzeekanaal en de verhalen die deze bijzondere plek met elkaar verbinden.