Ontdek de 4 Lokale Kunstenaars
Debbie Blesing
Debbie Blesing (68) woont in het pittoreske Kwadijk en tekent al vanaf haar jeugd. Met potlood en houtskool legt ze het liefst vrouwengezichten vast — subtiel, met oog voor karakter. Op doek grijpt ze naar acrylverf. Tekenen en schilderen zijn voor Debbie meer dan een hobby: ze brengen haar innerlijke rust.
Marco van den Oever
Marco van den Oever, geboren en getogen in Warder, combineert zijn werk als 3D-BIM-modeleur met een grote liefde voor tekenen. Met potlood en fijne pen zet hij cartooneske, vaak maatschappijkritische voorstellingen op papier, afgewisseld met sfeervolle taferelen uit de Zeevang. Zijn werk verscheen al op de cover van het Warder Gouwtje en maandelijks in de Stadskrant Edam-Volendam.
Irma uit Kwadijk — Oog voor het moment
Fotograferen is voor Irma uit Kwadijk gewoon even ademhalen. Al twintig jaar trekt ze als vrijetijdsfotograaf op pad — vroeger de natuur in, nu met een thema in haar hoofd, door Nederland of ver daarbuiten. Het mooiste moment? Als ze op het knopje drukt en het voelt: dit is hem. Het liefst in zwart-wit, daar zit de echte magie.
Charlotte de Boer
Charlotte de Boer woont sinds een jaar of vier in Edam en fotografeert het liefst het polderlandschap van de Zeevang — wolkenluchten, groene weilanden en koeien. Haar grote inspiratiebron: de oud-Hollandse landschapschilders, met name Jacob van Ruisdael. In de kerk van Kwadijk toont ze landschapfoto’s die daar, middenin de Zeevang, zijn ontstaan.