De kerk in Wessem is een rijksmonument en is gelegen aan de rand van de stad Wessem. De kerk werd oorspronkelijk gebouwd omstreeks het jaar 946. De kerk is gewijd aan de heilige Medardus van Noyon, een Franse bisschop uit de 5e-6e eeuw. De kerk werd in 1899 door de architect P.J.H. Cuypers gerestaureerd.
In 1944 werd de kerk grotendeels verwoest. Alleen de onderbouw van de toren, de muren van het koor en de zijbeuken en een aantal pilaren met maaskapittelen overleefden de verwoesting. Pastoor J. Steinhart wilden de restanten slopen en vervangen door een nieuwe kerk op een centrale plek in het dorp. Op 31 december 1949 was het gebouw, met uitzondering van de toren, hersteld en kon de kerk in gebruik worden genomen. De toren werd gesloopt en in 1950-1951 enkele meters meer naar het westen en iets hoger herbouwd.
De historisch belangrijke archeologische overblijfselen van de vroeg romaanse kruisbasiliek met klaverbladvormige oostpartij werden in het nieuwe kerkgebouw verwerkt.
In een parkje aan de overzijde van de kerk staat een heilig hartbeeld ter gelegenheid van het zilveren priesterjubileum in 1943 van pastoor Steinhart.
Bekijk het complete programma van de Open Monumentendagen door op onderstaande link te klikken.