De Sint-Jan is een zeer opmerkelijk gebouw in het centrum van Waalwijk.
De Rooms-Katholieke Kerk Sint-Jan de Doper is de grootste neobyzantijnse kerk van Nederland.
De kerk heeft negentien koperen koepels en een minaret-achtige toren van 67 meter. De koepels zijn bedekt met 20.000 kilo koper, deze zijn gedeeltelijk groen uitgeslagen. De hoofdkoepel (41,5 meter) wordt omhoog gehouden dankzij een constructie van bogen en pilaren.
Op ooghoogte is geen raam te bekennen. Architect Hendrik Valk koos voor indirect licht om de mystieke sfeer te verhogen. Volgens de bouwmeester uit Elst mochten de kerkbezoekers geen moment afgeleid worden. Vandaar dat hij het licht liet binnenvallen via de hogere verdiepingen en de fraaie glas-in-loodramen van de koepel. Het buitenlicht verspreidde zich door het gebouw dankzij de weerkaatsing op de Solnhofener vloertegels.
De kerk ademt één en al symboliek uit. Binnen twee jaar tijd (1924-1925) verrees de kerk op een terp. Hiervoor werd achtduizend kubieke meter zand aangevoerd vanuit de Loonse & Drunense Duinen.
Achterin de kerk, bij de vroegere doopkapel, hangt een Jansenistisch kruis van verguld eikenhout, uit de 18de eeuw. Nog ouder -uit 1600- is ‘De vlucht uit Egypte’ van een onbekende schilder. De gebeeldhouwde biechtstoelen komen uit een Belgisch klooster. Ook de kruisweg van Charles Eyck is een bijzondere blikvanger. Evenals het ciborium of baldakijn dat boven het hoog-altaar hangt.