
De Rooms Katholieke Kerk te Wolvega ligt gelegen aan de Lycklamaweg. Aan deze toegangsweg naar Wolvega staan vele monumentale gebouwen.
De bijbehorende pastorie is in expressionistische stijl met details uit de neorenaissance gebouwd.
De huidige kerk is de 3e katholieke kerk in Wolvega. In 1861 werd eenWaterstaat-kerk gebouwd die in 1914 werd vervangen door een nieuwe kerk, ontworpen door Wolter te Riele. Deze bleek als spoedig te klein voor de parochie. Uitbreiding van de kerk werd overwogen, maar uiteindelijk werd gekozen voor nieuwbouw waarbij de toren bewaard bleef.
Op het kerkhof staat een bijzonder kapelletje met vlak daarvoor een grote zerk. De zerk vormt de toegang voor de grafkelder van Jonkheer Tinco Martinus Lycklama à Nijeholt en zijn vrouw Julia Agatha barones thoe Swartzenberg en Hohenlansberg.