Fotograaf: Terry Seelen
Monument

’t Hoeske van Thais Joaptje

Za
Zo

Adres

Kloosterweg 17, Rottum (GR)

Openingstijden

za 12 sep. 10:00 - 17:00
zo 13 sep. 10:00 - 17:00

Achtergrondinformatie uitklap icoon

Is dit het kleinste huisje van Groningen? Het zou best kunnen. Het huisje bestaat uit slechts één kamer, met daarin een bedstee. Het is gebouwd in de 17e of 18e eeuw met stenen van het oude Rottummer mannenklooster Juliana. Dit klooster was in gebruik van 1195 tot 1587.

Het huisje heet ’t Hoeske van Thais Joaptje. Deze naam komt uit een verhaal van de Groninger schrijver Jan Boer. Hij woonde ook in Rottum en schreef het verhaal in het begin van de 20e eeuw. Voor het huisje staat een borstbeeld van de schrijver.

Vandaag de dag is het huisje een museum. Het is ingericht zoals het er rond 1835 uitzag. Zo kun je zien hoe arme mensen in de 19e eeuw leefden. In het huisje staat ook een vitrine met wijwaterbakjes.

Deel dit monument

Adres

Kloosterweg 17, Rottum (GR)

Openingstijden

za 12 sep. 10:00 - 17:00
zo 13 sep. 10:00 - 17:00

Achtergrondinformatie

Type monument:
Woonhuis
Oorspronkelijke functie:
Woonhuis
Huidige functie:
Museumpje
bekijk alle monumenten in
Rottum (GR)