Monument

Vlietmolen

Za
Zo
4 activiteiten

Adres

Vlietkade 1, Hoogmade

Openingstijden

za 12 sep. 10:00 - 16:00
zo 13 sep. 10:00 - 16:00

Achtergrondinformatie uitklap icoon

Omdat zijn voorganger was afgebrand, werd in 1913 de Vlietmolen gebouwd om de Vlietpolder te bemalen. Het bovenhuis van de Vlietmolen werd niet nieuw gebouwd, maar was afkomstig van een wipmolen uit Ter Aar.

Na een asbreuk in 1956, waarbij het wiekenkruis omlaag stortte, werd overwogen de Vlietmolen te slopen. Een vijzel met elektrische aandrijving zorgde inmiddels voor de bemaling van de polder. Toch werd de molen in 1967 gerestaureerd door de Rijnlandse Molenstichting.

In 2002 kreeg de Vlietmolen opnieuw een grote onderhoudsbeurt en sindsdien kan hij zelfs weer op windkracht malen. De Vlietmolen is een bewoonde poldermolen die in bedrijf is. Tijdens Open Monumentendag zijn er rondleidingen. Koffie, thee en limonade staat klaar.

Meer informatie over het Open Monumentendag programma in Kaag en Braassem is te vinden op www.kaagenbraassempromotie.nl.

Deel dit monument

Adres

Vlietkade 1, Hoogmade

Openingstijden

za 12 sep. 10:00 - 16:00
zo 13 sep. 10:00 - 16:00

Achtergrondinformatie

Type monument:
Molen
Oorspronkelijke functie:
Poldermolen
Bouwperiode:
1913
Huidige functie:
Poldermolen, bewoond
Monument status:
Rijksmonument
bekijk alle monumenten in
Hoogmade