Er zit muziek in de kerk! Om 10.00 uur wordt Open Monumentendag Achlum in de kerk door de wethouder geopend; we trappen de dag af met een muzikale uitvoering van Ús Achlum!
Tussen 12.00 en 14.00 uur zijn er miniconcerten. Heel speciaal is de aanwezigheid van organist Eelke Zijlstra vanaf 16.00 uur; op tweede kerstdag in 1954 speelde hij hier in Achlum zijn eerste concert.
Gedurende de hele dag is er een expositie. De oud-Achlumer zussen Reiny en Anna Broersma vertalen hun Friese roots in warme fotografie en sfeervol schilderwerk. Hun werk vangt rust, licht en karakter, van portretten tot landschappen en stillevens. Ook van Kelly Bosma, Achlumse, zijn enkele werken te zien. Zij legt zich vooral toe op het schilderen van dieren.