Monument

Odeon Schouwburg

Programma
Za
2 activiteiten
Optreden van Theaterkoor NOCTA om 14.00 en 15.30 uur

Adres

Blijmarkt 25, Zwolle

Openingstijden

za 12 sep. 10:00 - 17:00

Achtergrondinformatie uitklap icoon

Algemene informatie over het monument
Rond 1839 werd een nieuwe concert- en komediezaal opgericht. De zaal kreeg de naam Odeon die was ontleend aan het eerste overdekte theatergebouw in de klassieke oudheid, het Odeion van Pericles in Athene. De voorgevel van dit concertgebouw was in hoofdopzet classicistisch, met kroonlijsten en pilasters, gecombineerd met vensters die ontleend waren aan de romaanse stijl. In de jaren ’50 werd deze historische gevel vervangen en in 1983 opnieuw aangepast tot de huidige gevel.

De zaal Odeon staat tegenwoordig bekend als de Hanzestrohmzaal. De Hanzestrohmzaal is een van de oudste bonbonnière-zalen van Nederland en is iconisch door haar authentieke details en neo-Lodewijk XV-stijl, met hoefijzervormig balkon en ovalen lijst met kroonluchter aan het plafond. Tegenwoordig wordt de historische zaal met 457 zitplaatsen nog bijna dagelijks gebruikt voor concerten, congressen en andere feestelijke activiteiten. Dit prachtige rijksmonument is de grote trots van Zwolse theaters.

Activiteiten in Odeon

Schouwburg Odeon opent tijdens Open Monumentendag 2026 opnieuw de deuren van de Hanzestrohmzaal. Bezoekers zijn van harte welkom om binnen te kijken in dit bijzondere theater en zelf het toneel op te stappen voor een blik achter de schermen. Een unieke kans om de zaal eens van een andere kant te beleven.

Theaterkoor NOCTA zorgt voor een sfeervolle muzikale bijdrage om 14.00 en 15.30 uur. Dit Zwolse kleinkoor vertelt verhalen met muziek en tekst en voert je mee naar wat kan klinken als het stil wordt, in de schaduwen van de nacht. En waar komt dat beter tot zijn recht dan in de Hanzestrohmzaal van Schouwburg Odeon? NOCTA zingt a capella en meerstemmig: van renaissance tot modern klassiek, van folkmuziek tot enkele popnummers. Alles opgediend met een onstuimig theatraal NOCTA-sausje.

Kom kijken, luisteren en ontdek de magie van Schouwburg Odeon — vóór én achter de schermen

Deel dit monument

Adres

Blijmarkt 25, Zwolle

Openingstijden

za 12 sep. 10:00 - 17:00

Achtergrondinformatie

Type monument:
Openbaar gebouw
Oorspronkelijke functie:
Concert- en komediezaal
Bouwperiode:
1839
Huidige functie:
Schouwburg
Monument status:
Rijksmonument
bekijk alle monumenten in
Zwolle