


In 1442 gaf graaf Jacob I van Horne toestemming aan enkele zusters om op deze locatie een klooster te bouwen. In 1797 werden de zusters door de Fransen uit hun klooster verdreven en werd het klooster verkocht. Het pand werd omgebouwd tot woonhuizen. In 1843 werd het weer een abdij, nu voor de zusters Birgittinessen. In 1856 werd de huidige kapel met gotische ramen gebouwd. De kapel werd ingezegend op 13 oktober 1857 aan de H. Birgitta toegewijd en het klooster werd het eerste Limburgse slotklooster. In 2006 kwam daar echter een historische verandering in: De Abdij is nu geopend voor iedereen! Je kunt in het gasthuis (B&B) van het klooster nu ook overnachten. Het klooster werd in 1967 een rijksmonument en werd in 2005 geheel gerestaureerd.
Tijdens Open Monumentendag is de tuin is te bezoeken. In de tuin bevindt zich sinds 1853 een kerkhofje en een Lourdesgrot uit 1936, aangelegd op initiatief van pastoor-deken J.M. Souren.
Abdij Maria Hart kan een inspireerde locatie zijn voor vergadering, workshops, trainingen enz. De zusters heten u en uw deelnemers gastvrij welkom en dragen persoonlijk zorg voor de catering tijdens uw bijeenkomst. Tuin, eetzaal én conferentiezaal bieden de gelegenheid voor feesten, recepties, vergaderingen, conferenties en zelfs concerten.
Aandacht voor de veerkracht van de abdij en de verhalen van de mensen achter dit erfgoed.