

De Reusch in Schimmert zie je al van ver. De voormalige watertoren steekt 38 meter boven het landschap uit en staat 178 meter boven NAP. Met zijn ronde vormen, traptorens en stevige uitstraling is het gebouw een echte blikvanger in het heuvelland.
De toren werd gebouwd in 1926-1927 als watervoorziening voor de regio. Bovenin lag een groot betonnen waterreservoir van 1.150 kubieke meter. Dat maakt De Reusch niet alleen mooi, maar ook technisch bijzonder.
De Reusch is een prachtig voorbeeld van erfgoed dat durft te veranderen. De oude watertoren kreeg een nieuwe bestemming met beleving, horeca en activiteiten. Het reservoir, de trappen en het uitzicht vertellen nog steeds het oude verhaal. Tegelijk is het gebouw weer een plek waar mensen komen, lachen, proeven en ontdekken.
Dat is veerkrachtig erfgoed: niet vastgeroest in het verleden, maar met respect voor dat verleden nieuwe energie geven. Kom binnen en ervaar hoe industrieel erfgoed kan bruisen. De Reusch laat zien dat een monument soms pas echt gaat leven als mensen er opnieuw gebruik van maken.
Bekijk het volledige programma hier!