


Deze rooms-katholieke kerk is gebouwd in de jaren 1890-1892. De architect is Adrianus Cyriacus Bleijs (1842-1912), een leerling van Pierre Cuypers. Terwijl de meeste kerken aan het einde van de negentiende eeuw werden gebouwd in de neogotische stijl, is deze kerk gebouwd in de vrij zeldzame neoromaanse stijl. Die is te herkennen aan de consequent doorgevoerde techniek van de ronde bogen boven de ramen en op vele andere plaatsen aan de binnen- en buitenzijde van de kerk. De kerk bezit van binnen daardoor een rustgevende sfeer.
Architect Bleijs heeft ook het hoofdaltaar ontworpen en de prachtige gebrandschilderde ramen in de apsis.
In 2023 verscheen een uitvoerige biografie over van A.C. Bleijs. Daarin zijn bijna al zijn ontwerpen goed beschreven. Naast zijn beroemdste werk, de H. Nicolaaskerk pal tegenover het Centraal Station in Amsterdam, komt ook deze H. Joannes de Dooper kerk aan bod.
De kerk is aan de binnenzijde geheel gebouwd met mergelblokken uit Sibbe in Limburg. De blokken hadden verschillende kleuren in een fraai patroon. Waarom heeft de architect deze keuze gemaakt?
De kerk bezit ook een fraai orgel van Adema, gebouwd in 1899.
Programma volgt