


Kinderboerderij De Hazewinkel viert de Levend Erfgoed Dagen in 2026 in het teken van Levend erfgoed in gevaar. Dit sluit perfect aan op het thema ‘Veerkrachtig erfgoed’ van de Open Monumentendagen.
Op Kinderboerderij de Hazewinkel leven 40 verschillende diersoorten: vogels, pluimvee, hoef- en knaagdieren. Sommige van deze dieren zijn oude, zeldzame Nederlandse boerderijdierrassen. Ze zijn allemaal van dichtbij te bewonderen.
Leuk met de kinderen
De boerderij wordt feestelijk aangekleed. Voor de kinderen is er een fotohoekje met boerenkledij, een minikoe die je kunt melken, en de oude spellen hoefijzergooien en ezeltje prik. Met een speurtocht Levend erfgoed en een kleurwedstrijd kun je een leuke prijs winnen.
Maak een vorstelijk ritje in een grote huifkar
Voortgetrokken door imposante Belgische trekpaarden met prachtig pronktuig vol koperwerk, kwasten en schellen.
Let op: alleen op zondag 13 september 10.00-11.00 uur
Kinderboerderij De Hazewinkel viert de Levend Erfgoed Dagen in 2026 in het teken van Levend erfgoed in gevaar. Dit sluit perfect aan op het thema ‘Veerkrachtig erfgoed’ van de Open Monumentendagen.
Dat levend erfgoed bescherming en aandacht nodig heeft, blijkt helaas uit de cijfers. De nieuwe rassenlijst (2025) van het Centrum Genetische Bronnen Nederland (CGN) laat zien dat meer dan 75% van de Nederlandse landbouwhuisdierrassen een kritieke of bedreigde status heeft. Ons levend erfgoed is dus daadwerkelijk in gevaar.