De Kleine of Onze Lieve Vrouwe is een laat-gotische pseudo-basiliek, die na een brand in 1477 is herbouwd. Ds Johannes Bogerman wijdde in 1592 de kerk in voor de Gereformeerde eredienst.
Er zijn nog Rooms Katholieke kenmerken aan de binnen- en buitenkant van dit Rijksmonument te ontdekken.
Van de beroemde klokkengieter Geert van Wou uit Kampen hangt een klok uit 1501 in de geveltoren. Binnen staat een klok gegoten door Meester Franciscus Simoni. In 1943 werd deze klok door de Duitse bezetter in beslag genomen met de bedoeling haar om te smelten voor de wapenindustrie. Ze kwam beschadigd naar Steenwijk terug.
De preekstoel is gemaakt door Geert Jansen ten Polle.
Het orgel, gebouwd door de gebroeders Van Oeckelen uit Haren, is in 2002 volledig gerestaureerd.
Tijdens de landelijke Monumentendag vind ook Kopje Cultuur plaats, voor programma zie https://kopjecultuur.nl/programma/