Monument

Mauritiuskerk IJlst

Za

Adres

Eegracht 48, IJlst

In het kort

  • Toren is forse, onversneden opgaande toren met naaldspits
  • Klokkenstoel met gelui van twee klokken uit 1700 en 1542
  • Het mechanisch torenuurwerk is van A.H. van Bergen, Heiligerlee, 1875

Openingstijden

za 12 sep. 10:00 - 17:00

Achtergrondinformatie uitklap icoon

MAURITIUSKERK  IJLST

De Mauritiuskerk in IJLST is gebouwd in 1830 naar een ontwerp van architect J. Ankringa uit Sneek, in 1868 is de kerk uitgebreid met een dwarsarm. De ingangsomlijsting is in neoclassicistische stijl uitgevoerd. In de Mauritiuskerk zijn veel symbolen, ook uit vervlogen tijden, te bezichtigen. De preekstoel uit 1672 en het doophek komen uit de voormalige Mauritiuskerk, die rond 1828 is afgebroken. Op de plaats van de voormalige kerk ligt nu de begraafplaats.

Het orgel van de Mauritiuskerk
Het mooie orgel in de Mauritiuskerk is deels afkomstig uit de voormalige “Oude Kerk”. Het pijpwerk van het oorspronkelijke orgel uit 1645, gebouwd door de gebroeders Bader, is destijds overgebracht naar de huidige Mauritiuskerk.
In 1833 bouwde L. van Dam en Zonen een nieuw orgel, waarbij gebruik werd gemaakt van dit historische pijpwerk.

Naast een bezoek aan de Mauritiuskerk is er op Open Monumentendag nog veel meer te beleven in IJlst. Op zaterdag 13 september organiseren zij namelijk ook het UitFestival

Deel dit monument

Adres

Eegracht 48, IJlst

In het kort

  • Toren is forse, onversneden opgaande toren met naaldspits
  • Klokkenstoel met gelui van twee klokken uit 1700 en 1542
  • Het mechanisch torenuurwerk is van A.H. van Bergen, Heiligerlee, 1875

Openingstijden

za 12 sep. 10:00 - 17:00

Achtergrondinformatie

Type monument:
Religieus erfgoed
Oorspronkelijke functie:
Kerk
Architect:
J.Ankringa uit Sneek
Bouwperiode:
1830
Huidige functie:
Kerk
Monument status:
Rijksmonument
bekijk alle monumenten in
IJlst