Monument

Museum Oud Anna Paulowna

Za
Zo

Adres

Zandvaart 5, Breezand

In het kort

  • De geschiedenis van het museumgebouw is ook interessant: een voormalige basisschool en landbouwschool!
  • De toegang kost € 2,- per persoon voor niet-leden.

Openingstijden

za 12 sep. 13:00 - 16:00
zo 13 sep. 13:00 - 16:00

Achtergrondinformatie uitklap icoon

Historie van het gebouw

Dit karakteristieke gebouw werd in 1920 gebouwd als “School met den Bijbel”. De school bestond oorspronkelijk uit twee leslokalen en een aangebouwde woning voor het hoofd van de school. Door het groeiende aantal leerlingen werd het gebouw aan het einde van de jaren twintig uitgebreid met een overdekte speelplaats. In de jaren veertig volgde een verdere uitbreiding met twee extra leslokalen.

In 1959 kreeg het gebouw een nieuwe bestemming als Land- en Tuinbouwschool, waar generaties leerlingen werden opgeleid voor het agrarische werk in de regio. Begin jaren negentig sloot de school haar deuren.

Sinds 1996 is het gebouw in gebruik bij de Historische Vereniging. Tegenwoordig vervult het de functie van streekmuseum, waar het verleden van de Anna Paulownapolder wordt verzameld, bewaard en gedeeld. Het museum heeft als doel de rijke geschiedenis van de polder levend te houden voor huidige en toekomstige generaties.

Zo vertelt dit gebouw al ruim een eeuw het verhaal van onderwijs, ontwikkeling en erfgoed in de Anna Paulownapolder.

 

Deel dit monument

Adres

Zandvaart 5, Breezand

In het kort

  • De geschiedenis van het museumgebouw is ook interessant: een voormalige basisschool en landbouwschool!
  • De toegang kost € 2,- per persoon voor niet-leden.

Openingstijden

za 12 sep. 13:00 - 16:00
zo 13 sep. 13:00 - 16:00

Achtergrondinformatie

Type monument:
Museum
Oorspronkelijke functie:
Agrarisch school
Huidige functie:
Historisch verenigingsgebouw
bekijk alle monumenten in
Breezand