
We weten niet veel over de eerste kerk in Geesteren. In een oorkonde van 1246 wordt de kerk genoemd en is dan al een stenen gebouw, waarvan de romaanse en vroeg-gotische resten in de toren nog te zien zijn
Dorpen in deze omgeving hadden tijdens de Tachtigjarige Oorlog veel te lijden onder de verwoestingen en plunderingen door de Staatsen en de Spanjaarden. De bewoners van Geesteren zochten hun toevlucht in de kerk.
In 1586 werd de kerk in brand gestoken en werd pas na het vertrek van de Spanjaarden in 1628 herbouwd in haar huidige vorm.
In 1930 vindt een ingrijpende interieur restauratie plaats die de kerk een calvinistisch uiterlijk geeft: recht en strak, zo sober mogelijk, zonder versieringen. Het oude orgel uit 1854 is in 1974 vervangen.