


Of je nu over de A4 reed of de N446 of met een bootje over De Does voer, steeds weer viel je oog al van verre op de opmerkelijke groene toren van de Onze Lieve Vrouw Geboortekerk. De beroemde architecten J.A. en L. van der Laan ontwierpen deze eenvoudige dorpskerk midden in Hoogmade, die in 1932 in gebruik is genomen. Op 4 november 2019 is deze unieke dorpskerk afgebrand. De brand in de toren maakt de voormalige kerktoren zichtbaar. Als je de kerk bezoekt zul je nog elementen vinden van de oude voormalige kerktoren ontworpen door architect E.J. Margry in 1877.
Meer informatie over de geschiedenis van deze kerk is hier te vinden.
Nadat het dak verloren ging en de kleine klokkentoren instortte, ging ook de beeldbepalende naaldspits eraan. Sinds 2024 is er een nieuwe naaldspits en is de kerk weer in functie. Tijdens Open Monumentendag ben je dan ook weer van harte welkom in de Onze Lieve Vrouw Geboortekerk in Hoogmade!
Stap binnen in dit prachtige, herbouwde kerkgebouw en ontdek het verhaal van geloof, veerkracht en gemeenschap. Bewonder de moderne architectuur met respect voor het verleden, laat je verrassen door het lichtspel, de symboliek en de serene sfeer van deze bijzondere plek.
2026 In het weekend van 12 en 13 september is de Onze Lieve Vrouw Geboortekerk van Hoogmade geopend voor belangstellenden. Op zaterdag 12 september van 10:00 uur tot 16:00 uur en op zondag van 12:30 uur tot 16:00 uur. Er staat koffie en thee klaar en tevens kunt u de schilderijententoonstelling van Henk Brunt bewonderen in het Atrium waar de koffie/thee geschonken wordt. Ouders neem uw kinderen mee. Wij zorgen voor limonade en wat lekkers. Graag tot dan!
Locatie: Kerkstraat 59, Hoogmade
Er zijn rondleidingen, achtergrondverhalen en vrijwilligers aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Jong en oud zijn van harte welkom! Kom kijken, verwonder je en beleef het verhaal van een kerk die uit de as herrees.
Meer informatie over het Open Monumentendag programma in Kaag en Braassem is te vinden op www.kaagenbraassempromotie.nl.