

Geschiedenis
De Hervormde Kerk in Nederland had voor de bouw van nieuwe kerken in de Noordoostpolder een speciaal fonds opgericht: het Zuiderzeefonds. Met geld uit dit fonds werd in Kraggenburg een kerkgebouw neergezet, ontworpen door de bekende architect Gerrit Feenstra.
De kerk is ontworpen in de stijl van de Delftse School, herkenbaar aan de sobere vormgeving, traditionele materialen en rustige verhoudingen. Het gebouw heeft een schilddak met een opengewerkte dakruiter (torentje) waarin een klok hangt van de firma Van Bergen uit Midwolda. Binnen valt vooral het grote, kleurrijke gebrandschilderde raam op, ontworpen door kunstenaar Berend Hendriks. Het kerkgebouw is in 1954 gereedgekomen. Hiervoor kerkte men in een woning aan de Zuidermeent 16. Het kerkgebouw heeft 190 zitplaatsen. In 1961 werd het gebouw met twee vergaderzalen uitgebreid.
Programma
De dag begint met een kerkdienst waar iedereen welkom is. Na de kerkdienst draait er een powerpoint presentatie waarin de betekenis van de glas-in-lood-ramen wordt uitgelegd. Er zijn vrijwilligers aanwezig om vragen te beantwoorden.