Fotograaf: Frans Meeuws
Monument

Ruïne Genneper Huis

Za
Zo

Adres

Bloemenstraat ongenummerd, Milsbeek

Openingstijden

za 12 sep. 09:00 - 18:00
zo 13 sep. 09:00 - 18:00

Achtergrondinformatie uitklap icoon

In een bocht van de Maas ligt de ruïne van het Genneper Huys. Eens een machtige burcht die de scheepvaart over de Maas controleerde.
Op de oostelijke Maasoever beheerste de burcht het gebied tussen de Maas en het uitgestrekte Reichswald. Door haar strategische ligging in de oksel van Maas en Niers was de vesting moeilijk te nemen en vaak het toneel van zware gevechten.

Vooral tijdens de 80-jarige oorlog, de “Nederlandse vrijheidsoorlog”, werd er vele malen om het Genneper Huys slag geleverd tussen de Spaanse en Staatse troepen. Het bekendst is de belegering door prins Frederik Hendrik in 1641 die met 20.000 man de Spanjaarden tot overgave dwong. Het Genneper Huys is destijds door Salomon Ruysdael geschilderd en dit schilderij is in het Louvre te zien.

Het spreekt voor zich dat het Genneper Huys voor het stadje Gennep en het Land van Maas & Niers telkens oorlog en ellende met zich meebracht.
In het stadhuis van Gennep is tijdens openingstijden een indrukwekkende multimediale presentatie te zien over de stijd van Frederik Hendrik om de vesting in bezit te krijgen.
Het Genneper Huys heeft evenwel ook een vredesapostel voortgebracht.
Hij heet St. Norbertus van Gennep en was een zoon van Heribert, heer van Gennep. St. Norbertus werd geboren omstreeks 1080. Hij stichtte de orde van de Norbertijnen, ook bekend als Premonstratenzers.

De ruïne is in 2025 geconserveerd. De overwoekering is deels verwijderd waardoor de resten goed zichtbaar zijn geworden.

Deel dit monument

Adres

Bloemenstraat ongenummerd, Milsbeek

Openingstijden

za 12 sep. 09:00 - 18:00
zo 13 sep. 09:00 - 18:00

Achtergrondinformatie

Type monument:
Verdedigingswerk
bekijk alle monumenten in
Milsbeek