

In de aanloop naar de Open Monumentendagen organiseert het Waterlands Archief op 10 september 2026 twee presentaties over ‘ Veerkrachtig erfgoed – in tijden van onzekerheid’. Want hoe veerkrachtig is het regionale erfgoed dat in de archieven wordt bewaard? En wat doet het archief met dit erfgoed om het raadpleegbaar te houden? Aan de hand van de oudste archiefstukken, de zogenaamde charters, wordt dit duidelijk gemaakt. Wat zijn charters? Waarom zijn ze belangrijk om te behouden? Hoe maken wij ze toegankelijk?
Roland Bisscheroux geeft een presentatie over behoud van informatie. Hannah Meijer zal in haar presentatie ingaan op de praktijk bij het archief aan de hand van charters. Het programma wordt afgesloten met een bezoek aan het depot van het archief waar enkele charters worden getoond. Waaronder ook de voor Purmerend belangrijke charter dat gravin Magdalena van Waardenburg in 1519 liet opstellen.
Wanneer en tijd: Donderdagavond 10 september 2026, van 20.00-22.00 uur, inloop vanaf 19.30 uur, toegang gratis maar aanmelden is verplicht via [email protected]
Locatie: Waterlands Archief, Wielingenstraat 75, 1441 ZN, Purmerend
En in de hal van het stadhuis aan de Purmersteenweg 42 kun je nu ook al een digitale beeldpresentatie over tradities in de gemeente Purmerend zien. Het Waterlands Archief heeft deze beeldpresentatie samengesteld. Dit jaar viert de Open Monumentendag haar 40-jarig jubileum en zijn in de vitrines programma’s en objecten over de Open Monumentendag tentoongesteld. Tijdens openingstijden van het stadhuis zijn de vitrines en is de presentatie op de zuil te bekijken.