Activiteit

Talent in een monument

Programma
Za
Zo
Talent in een Monument is op 5 monumentale locaties te bezichtigen: Het Stadhuis, Grote Kerk Breda, Breda Botanique en de Johanneskerk

Adres

Kerkplein 2, Breda

In het kort

  • Op zondag leest Caitlin, speciaal voor onze jonge bezoekers, voor uit haar boek om 10:30 en 14:30u. In de kas van Breda Botanique.

Tijd(en)

za 12 sep. 11:00 - 17:00
zo 13 sep. 11:00 - 17:00

Met Talent in een Monument presenteren we ism KOP het werk van vijf kersverse afgestudeerde kunstenaars van St. Joost School of Art & Design. Hun eigentijdse werken gaan een dialoog aan met historische monumenten en het thema ‘Veerkrachtig erfgoed’.

Je bekijkt de werken van Timon Ramacher, Matthijs van de Berg, Adrienne Rijnfrank, Caitlin Becker Hof en Ties van de Water het gehele weekend tijdens openingstijden van de gekozen monumenten.

Graphic Sound – The Invisible City van Timon Ramacher
Locatie: Grote Kerk Breda, in het hoogkoor

De stad produceert altijd geluid. Het meeste daarvan blijft ongehoord, niet omdat het stil is, maar omdat we zijn opgehouden met luisteren. Het brommen van een transformatorkast, de resonantie van een tunnel, het gelaagde geluid van een druk plein. Deze geluiden bevatten structuur, ritme en informatie.

Dit project vertaalt die structuur naar een tekening. Opnamen van stadsgeluiden worden geanalyseerd door middel van code, wat audio opbreekt in frequentiecomponenten, en ingevoerd in een conditional design-systeem. De regels staan vast. De invoer is de stad. De uitvoer is altijd anders.

Een penplotter voert het resultaat uit: een machine die tekent met mechanische precisie, lijn voor lijn, terwijl hij data natrekt waar hij niets vanaf weet. Elke prent is een fysieke vastlegging van een moment in de stad. Geen illustratie van geluid, maar een consequentie ervan.
Bekijk hier de pagina van de Sint Joost Now Show

APOPHENIA van Matthijs van de Berg
Locatie: Het Stadhuis

Door je bewust te worden van de manier waarop je de werkelijkheid waarneemt en er wisselwerking mee hebt, streef ik ernaar een gevoel van regie te herwinnen dat verloren is gegaan in ons digitale tijdperk.

Dit project komt voort uit een frustratie over onze huidige digitale mediacultuur, waarin we worden overweldigd door schermen, beelden en indrukken. Doomscrollen tot laat in de nacht met wit licht in onze netvliezen gebrand. Verloren in verhalen, meningen en ervaringen van anderen.

Voor mij was het zintuiglijke verwondering die me terugbracht naar de werkelijkheid. Door lichtbrekingen te observeren, kon ik me weer aanwezig voelen. Interactie hebben met mijn omgeving vanuit een plek van intentie en autonomie.

APOPHENIA is een multisensorische installatie waarin licht breekt door hergebruikt glaswerk, wat een onvoorspelbare dans van patronen werpt binnenin een reeks lampenkappen. Gekoppeld aan een originele compositie van Joris van Suijdam komen beeld en geluid samen binnen jouw waarneming. Het is een uitnodiging om je bewust te worden van de manier waarop je de werkelijkheid waarneemt en er betekenis aan verleent.
Bekijk hier de pagina van de Sint Joost Now Show

Manusje de trol die alles kan van Caitlin Becker Hof
Locatie: In de kas van Breda Botanique

Als je de trol wilt zijn die alles kan, is leren om hulp te vragen je volgende stap.

‘Manusje de trol die alles kan’ vertelt het verhaal van Manusje, een trol die beweert dat hij alles kan. Tijdens zijn reis om zichzelf te bewijzen, helpt hij alle trollen die om hulp vragen. Maar stiekem is er één ding dat hij zelf niet kan. Hij probeert het elke keer te verbergen, maar wordt toch geconfronteerd met zijn tekortkomingen. Een trol die alles kan, hoeft toch zeker nooit om hulp te vragen?

Dit prentenboek moedigt kinderen aan om om hulp te vragen en laat zien dat dit nodig is om nieuwe vaardigheden te leren. Caitlin heeft een passie voor verhalen binnen fictieve en redactionele projecten. Haar illustraties zijn levendig en getekend met haar kenmerkende ronde vormen. Ze zijn gemaakt met aquarel, kleurpotlood en pastelkrit in combinatie met monotype-texturen.

Unieke kans!
Op zondag leest Caitlin, speciaal voor onze jonge bezoekers van Open Monumentendagen Breda, voor uit haar boek.
Je kunt zonder reservering aansluiten, zij start om 10:30 en 14:30u. Een voordracht duurt ongeveer 20 min.
Zorg dat je erbij bent!
Bekijk hier de pagina van de Sint Joost Now Show

The Lesbian Look van Adrienne Rijnfrank
Locatie: In de kas van Breda Botanique

Het toeeigenen van historisch gecodeerde lesbische kledingstijlen door de onwetende mainstream vormt een bedreiging voor een cruciale taal van verzet en overleving. Het doel van dit project is om deze identiteitskenmerken te heroveren, de oorspronkelijke trots vast te leggen en de essentiële geschiedenis van de lesbische gemeenschap opnieuw te bevestigen en te delen.

Zie je het verhaal achter de trend? Wat vandaag als een modemenu op de schappen ligt, is geworteld in een krachtige, geheime taal van verbinding. The Lesbian Look viert de kunst van ‘queer flagging’—de subversieve stijl die lesbiennes al decennialang gebruiken om zichzelf zichtbaar te maken. Terwijl de mainstream onze symbolen overneemt, eisen wij onze geschiedenis terug. Dit project is een levendige ode aan onze veerkracht en de trots die we vol overtuiging dragen. Duik in de verhalen achter de items en ontdek hoe we onze identiteit vormgeven, versterken en vieren.

Adriënne Rijnfrank (hen/hun) is een multimediaal kunstenaar die zich richt op gender, seksualiteit en gemeenschap.
Bekijk hier de pagina van de Sint Joost Now Show

I Will Carry This Stone van Ties van de Water
Locatie: De Johanneskerk

Het gaat er niet om wat we optillen, maar wat we dragen.

Kort nadat mijn moeder overleed, vond ik een enveloppe met het opschrift “Schotland 1988”. Erin zaten foto’s van mijn moeder en grootouders op vakantie. Herinneringen aan de wandelingen en reizen die ik met haar had gedeeld, kwamen overrompelend terug, ook al was ik nog nooit in Schotland geweest. Terwijl ik keek naar herinneringen die ik nooit zelf had geleefd, kwam ze heel even weer tot leven.

In hoeverre is ze echt weg? Is er leven na verlies? En hoe breng ik de afwezigheid over van iemand die zo tastbaar aanwezig blijft? Met deze vragen in mijn achterhoofd vertrok ik naar Schotland, op zoek naar de aanvaarding dat mijn moeder er niet meer zou zijn. Wat ik in plaats daarvan vond, was een andere manier om met verlies om te gaan dan degene die ons zo vaak wordt aangeleerd. Rouw is geen last die we van ons af moeten zetten, maar een steen die we met trots dragen.
Bekijk hier de pagina van de Sint Joost Now Show

Deel deze activiteit

Adres

Kerkplein 2, Breda

In het kort

  • Op zondag leest Caitlin, speciaal voor onze jonge bezoekers, voor uit haar boek om 10:30 en 14:30u. In de kas van Breda Botanique.

Tijd(en)

za 12 sep. 11:00 - 17:00
zo 13 sep. 11:00 - 17:00
bekijk alle activiteiten in
Breda