


Over de locatie
In zorgcentrum Elisabeth komt 8.000 jaar ervaring samen. Elisabeth heeft 200 jaar historie in zorg voor de medemens. Dit erfgoed is nog springlevend. Gestart met de zusters ‘van de Haagdijk’ is zorg en welzijn overgegaan naar nieuwe organisaties. Het tijdsbeeld verandert. Tijdens Open Monumentendag laten we onze ouderen het levend erfgoed zijn en hun verhalen vertellen.
Activiteiten
Expositie Zorgzusters
Ontdek het bijzondere leven en werk van de zusters Franciscanessen in de expositie Zorgzusters. Met niet-aflatende toewijding ontfermden zij zich over degenen waar niemand anders naar omkeek en legden het fundament voor de ziekenhuiszorg van vandaag.
Documentaire “De bijzondere levensverhalen van de Zusters Franciscanessen”
Waarom kozen de zusters voor dit leven? Hoe reageerden hun ouders reageerden en hoe kijken zij terug op hun leven en werken? Deze documentaire van Henk Bakker geeft je een inkijkje in hun ervaringen en keuzes die hen vormden.
De Werkplaats in de Boerderij
Zin om iets gaafs te maken? Kom lekker timmeren, tekenen en creëren!
Vliegers bouwen onder begeleiding van echte ambachtslieden
Graffiti spuiten als een pro met kunstenaar Niek Vergeer
Je eigen stripverhaal bedenken én tekenen
Kom langs, stroop je mouwen op en maak jouw eigen creatie.
Doorlopend te bezoeken en aan deel te nemen in de werkplaats in de boerderij.
Ambachtelijk handwerk in een modern jasje
Haken, breien en weven stoffig? Echt niet! De creatieve helden van de Crea Bea Memory-groep hebben het ambachtelijke handwerk helemaal in de vingers en laten je zien hoe tof het kan zijn. Onder hun deskundige (en gezellige!) begeleiding maak je een stijlvol hoesje voor je oortjes, telefoon of bidon. Zo leer je aloude technieken met een resultaat dat helemaal van nu is!
Doorlopend te bezoeken en aan deel te nemen in de Buurtserre.
Excursie Mag ik dan bij jou?
Monumenten zijn al twee eeuwen lang een veilige haven en het symbool van zorg in onze samenleving. Maar hoe houden we deze plekken levend voor de toekomst? Ontdek het tijdens een bijzondere wandeling! We nemen je mee langs het voormalige ziekenhuis Merlinde, de Elisabethkapel van de zorgzusters Franciscanessen, de boerderij en de karakteristieke vakwerkhuisjes. We sluiten af bij de expo Alles voor Allen. Kom kijken, luisteren en meepraten over de toekomst van ons zorgverleden.
Reserveren
Deelname aan de excursie is alleen mogelijk met reservering. Reserveren is mogelijk via omdbreda.nl vanaf maandag 24 augustus 12:00. Plaatsen zijn beperkt, vol = vol.